Filtreeri postitusi

Lapse vara – täiendav sissetulekuallikas või tülikas koorem?

Martin ja Kerli on 3-aastase Anni vanemad. Hiljuti suri Anni vanaema Maali, kes pärandas kogu oma vara Annile. Pärandvara hulka kuulus väärtuslik kinnistu ja vanaema pangakontol olev raha. Anni vanemad soovivad kinnistu maha müüa, et minna perega pikemale reisile välismaale. Vanaema poolt Annile pärandatud raha soovivad nad Anni nimel investeerida. Millised on Anni vanemate võimalused lapse vara kasutamiseks?

Loe lisaks

Kuidas kooselu lõppemisel lahendada lastega seotud elukorraldus

Videost saad vastused küsimustele:

*'Kelle poole pöörduda, kui teise vanemaga kokkulepete sõlmimine last puudutavates küsimustes (elukoht, haridusasutus, suhtluskord) ei ole võimalik?
*Mis on hooldusõigus ja suhtlusõigus?
*Kelle poole pöörduda, kui vanem ei toeta last rahaliselt ja elatise osas kokkuleppe sõlmimine ei ole võimalik?
*Mida teha, kui pärast teise vanemaga kohtumist on laps stressis, ebaviisakas või lausa vägivaldne, ründav ja süüdistav minu vastu?
*Mida teha, kui teine vanem ei võimalda lapsega suhelda ja kohtuda?
*Mida teha, kui laps ise ei soovi väidetavalt suhelda ja on tõrges teise vanema suhtes?
Loe lisaks

Kui suurt elatist küsida, kui lapsevanemate teed on läinud lahku?

Lahus last kasvatavate vanemate jaoks võib elatis kujuneda tüliõunaks. Ometi on mõlemal vanemal omavahelistele suhetele vaatamata kohustus lapsi ülal pidada. Kuidas jõuda elatissummani, mis oleks mõlemale vanemale vastuvõetav? Teemat kommenteerivad perekonnaõiguse advokaat Katrin Orav ja Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse ekspert Mari-Liis Jääger.
Loe lisaks

Laste huvid - kas sisutu sõnakõlks?

Lastekaitseseaduse kohaselt tuleb kõigi last mõjutavate otsuste vastuvõtmisel lähtuda eelkõige lapse huvidest.

Millised tegevused ja otsused on ühe vanema hinnangul lapse huvides ja millised mitte, sõltuvad kahjuks sageli sellest, millised on selle vanema enda huvid ja eesmärgid pärast vanemate omavaheliste suhete lõppemist. Põhimõttest lähtuda alati laste parimatest huvidest, on saanud tänaseks justkui sisutu sõnakõlks, millega üritatakse õigustada kõiki tegevusi, sealhulgas neid, mis ei ole kooskõlas ühegi seaduse ega muu õigusaktiga. Vastupidiselt võivad sellistel tegevustel olla lapse jaoks pöördumatud negatiivsed tagajärjed.

Loe lisaks

Kergekäeline lapsendamine ei ole lapse huvides

Marta on 7-aastase Sandra ema. Viis aastat tagasi suri Sandra bioloogiline isa. Aasta pärast Sandra isa surma tutvus Marta oma tulevase abikaasa Indrekuga. Marta võttis abiellumisel Indreku perekonnanime ja Indrek avaldas soovi lapsendada Marta tütar Sandra. Ühise perekonnana elati koos veel kolm aastat. Sandra kutsus Indrekut oma isaks. Pärast Marta ja Indreku lahkuminekut teatas Indrek, et kuna nende abielu on läbi, ei soovi ta enam Martast ega Sandrast midagi kuulda. Ühtlasi tahab Indrek lapsendamisest loobuda.

Loe lisaks

Arhiiv